Karta Dużej Rodziny Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia. 

W praktyce Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Obniża także koszty rachunków za usługi telekomunikacyjne czy bankowe. Pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach.
Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z oferty w ponad 7,6 tys. miejsc zgłoszonych przez ponad 800 firm i instytucji z całej Polski.

Wzór Karty Dużej Rodziny Wzór Karty Dużej Rodziny


Jak otrzymać Kartę ? Jak otrzymać Kartę ?

Spersonalizowana Karta wydawana jest bezpłatnie każdemu członkowi rodziny wielodzietnej spełniającemu warunki do przyznania KDR.
Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek (pobierz) w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania. Osoby zamieszkujące na terenie miasta Wałcz składają wniosek w:

Urząd Miasta Wałcz
Plac Wolności 1
78-600 Wałcz
 
Osoba udzielająca informacji nt. KDR w Urzędzie Miasta Wałcz
 
Alicja Zarzycka (Wydział Oswiaty i Spraw Społecznych pok. 225)
e-mail: aklejdysz@umwalcz.pl , tel. 67 258 44 71 wew.57

 

Dlaczego warto posiadać Kartę Dużej Rodziny Dlaczego warto posiadać Kartę Dużej Rodziny

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze mogą korzystać z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Dzięki Karcie osoby z rodzin wielodzietnych mogą korzystać m.in. z ustawowych zniżek na przejazdy kolejowe – rodzice lub małżonkowie rodziców 37 proc. na bilety jednorazowe oraz 49 proc. na miesięczne; zniżek w opłatach paszportowych – 75 proc. w przypadku dzieci i 50 proc. w przypadku rodziców i małżonków rodziców oraz darmowych wstępów do parków narodowych.
 
Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny".

Dlaczego warto posiadać Kartę Dużej Rodziny Dlaczego warto posiadać Kartę Dużej Rodziny

COS, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Wałczu
Al. Zdobywców Wału Pomorskiego 99
78-600 Wałcz
 
20% na zakwaterowanie i wyżywienie, 20% na pływalnię, boisko, halę sportową, kort tenisowy, siłownię, zabiegi odnowy biologicznej, wypożyczenie sprzętu sportowego.
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Machyński Ruszkiewicz i Partnerzy
Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Partnerska
ul. Wojska Polskiego 24/4
78-600 Filia – Wałcz
 
ulga procentowa od ceny zawartej w cenniku, 50% rabatu na pierwszą poradę prawną, 30% na kolejne porady prawne, 15% rabatu na prowadzenie dowolnej sprawy.

Zostań Partnerem Karty Dużej Rodziny Zostań Partnerem Karty Dużej Rodziny


Burmistrz Miasta Wałcz zachęca podmioty gospodarcze i instytucje funkcjonujące na terenie miasta Wałcz do włączenia się do programu Karta Dużej Rodziny.
Warunkiem udziału jest zapewnienie zniżek lub dodatkowych uprawnień dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny.

Korzyści dla firm i instytucji z włączenia się do programu:
  • współtworzenie pierwszego ogólnopolskiego programu skierowanego do dużych rodzin
  • możliwość posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny"
  • zwiększenie rozpoznawalności i zainteresowania ofertą firmy/instytucji
  • realizacja polityki społecznej odpowiedzialności biznesu.

Jak zgłosić swoją firmę do programu?
 
Co dalej?
  • po weryfikacji formularza zostaną uzgodnione z Twoją firmą/instytucją szczegółowe warunki współpracy
  • Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda (w przypadku firm/instytucji działających lokalnie) podpisze z Twoją firmą umowę ws. przyznawania uprawnień rodzinom wielodzietnym
Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej?
Napisz: kdr@mpips.gov.pl; mapa.kdr@crzl.gov.pl lub skontaktuj się z Wydziałem Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wałcz w celu uzyskania informacji, tel. 67 258 44 71 w. 56, e-mail: azarzycka @umwalcz.pl (p.223,225 budynek Urzędu Miasta).