Spływy kajakowe Spływy kajakowe

 
Czujesz, że potrzeba ci więcej ruchu i regularnej aktywności fizycznej, ale nie lubisz przesiadywać na siłowni? Niezwykła przyroda podczas  spływów kajakowych  to rekreacja dla wszystkich, którzy cenią sobie niezależność i wypoczynek na świeżym powietrzu. Pojezierze Wałeckie pełne jest pięknych szlaków kajakowych, które zyskują z każdym rokiem coraz większą popularność. Piękno krajobrazu,  czysta woda są  najważniejszymi czynnikami zachęcającymi do udziału w spływach kajakowych w naszym regionie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na nasze rzeki:


Piława - jest długa na prawie 80km, jako jedna z wielu zasila nurt Gwdy od jeziora Komorza do Dobrzycy. Czas spływu to ok. 4-6 dni.

Dobrzyca - jej długość wynosi 60km, przy średniej szerokości 6,5m. Dopływ Piławy, od Machlin do Dobrzycy. Cały szlak Dobrzycy pokonujemy w 3-4 dni. Jest to równie ciekawa, co trudna rzeka.

Rurzyca - im. Jana Pawła II. Rzeka mierzy długość 25 km. Czas spływu 1 dzień. Rozkładając trasę na 2 dni, podziwiać można piękno przyrody, a w wolnych chwilach łowić ryby w którymś z 6 jezior. Dopływ Gwdy od Trzebieszek do Krupska.

Cieszynka - jej długość całkowita wynosi 25km. Od wsi Mielęcin do rzeki Płocicznej. W zatokach rzeki trafiamy na głęboczki sięgające 1,5m. Czas spływu od 1 do 2 dni.

Gwda - jest największą rzeką w regionie, swoim środkowym odcinkiem przepływa przez Pojezierze Wałeckie. Długość rzeki wynosi 145 km. Szlak prowadzi od jeziora Wielimie do Ujścia. Czas spływu 6-7 dni.

Płytnica - dopływ Gwdy od Sypniewa do Płytnicy. Szlak pokonamy w czasie 2-3 dni. Szlak trudny.

Piławka - rozciąga się od jeziora Bytyń do rzeki Dobrzyca. Czas przepłynięcia to 2-3 dni. Szlak uciążliwy.

Głomia - dopływ Gwdy. Szlak prowadzi od jeziora Złotowskiego do Dobrzyca. Czas na spływ 2-3 dni.
Szlak uciążliwy.


Dlaczego warto wybrać się na spływ kajakowy?
  1. Kontakt z wodą
Wyprawa na rzekę to okazja do pływania, zabawy i relaksu. Dodatkowo pozwala na cieszenie się kąpielami i relaksem nad wodą z dala od turystycznego zgiełku i tłoku na popularnych kąpieliskach. A jak wiadomo odpoczynek nad wodą potrafi fantastycznie zrelaksować i wyciszyć.
  1.  Kajaki dla każdego
Kajaki to rewelacyjny sposób na spędzanie wolnego czasu, dla osób w różnym wieku, o różnym poziomie zaawansowania. Nieważne czy jesteś początkujący i chcesz cieszyć się powolnym nurtem rzeki, poszukujesz adrenaliny albo po prostu chcesz urozmaicić biwak z bliskimi – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!
  1. Bliskość natury
Coraz więcej z nas poszukuje wytchnienia od miejskiego zgiełku i wybiera turystykę na łonie natury – kajakarstwo doskonale wpisuje się w ten trend! Jeśli lubisz bezpośredni kontakt z naturą i chcesz podziwiać przysiadające na nenufarach ważki, zobaczyć żerujące nad polami dzikie ptactwo czy spotkać gaszące pragnienie nad rzeką sarny, powinieneś czym prędzej łapać za wiosło! Wiele wałeckich  rzek przepływa przez tereny będące rezerwatami natury, w których odnaleźć można ciszę i spokój, odpoczywając od wrzawy codziennych spraw.
 
 

Organizatorzy spływów kajakowych Organizatorzy spływów kajakowych

PTTK odział Wałcz
Zbigniew Manicz
78-600 Wałcz, ul. Mazowiecka 2
tel.(67)250-2228, tel.kom.(601) 337-954;  fax (67) 345-0544
e-mail: manicz(małpka)poczta.onet.pl

 
 
KAPITAN – Transport i Wynajem Sprzętu Turystycznego

BAZA KAJAKOWA SZWECJA
Wałcz / Szwecja, woj. zachodniopomorskie
Andrzej Szeremeta – instruktor turystyki kajakowej i ratownik WOPR
tel. 067 387 4089, tel. kom. 600 599 678
mail. andrzejszeremeta@wp.pl


Usługi Turystyczno - Muzyczne

Edward Bazylewicz
78-600 Wałcz
Ostrowiec 6
tel. 691 399 543
email: biuro@bazylkajak.pl